top of page

Jazzy Jasper Čierna Hviezda

Sobota, 07 Listopad 2009 19:40

V létě roku 2009 jsme dospěli k nezvratnému přesvědčení, že v naší rodině chybí ještě jeden úžasný pes, samozřejmě berňák. Předcházeli tomu dlouhé rozhovory doma, s jinými chovateli a hlavně s chovateli, kterým vděčíme za Corrádka a za "vtažení" do světa berňáků - Svatkou a Jardou Suchými.

 

A tak jsme naplánovali dalšího "Pirnikhofa" do naší rodiny. Ale člověk míní a osud mění, a tak se u Pirniků narodili dvě holčičky. Byli nádherné, ale my chtěli pejska...  Zasáhl osud, trochu i "bosoráctví" další šílené pejskařky - IKA promiň :-) a v mailu mi přistáli fotky Jazzyho... a bylo vymalováno, zamilovali jsme se na první pohled, a jak už to u nás bývá zvykem, hned druhý den jsme sedli do auta a jeli se na něj 550 km kouknout. Celý vrh byl krásný, ale Jazzinko byl jako by se "dělal" na naši objednávku. Po dvou hodinách jsme vyrazili domů a celých 550 km jsme se dokázali bavit o něm...


Jazzy se pro nás narodil ve slovenské chovatelské stanici Čierna Hviezda dne 18.9.2009. Poprvé jsme ho viděli v neděli 25.10. a od té doby je náš... teda domů jsme si ho dovezli až o měsíc později, 21.11., ale od té "osudné neděle" jsme byli pravidelně v kontaktu s chovatelkou, další úžasnou osobou - Zitou Lukáčovou, se kterou jsme se seznámili už v létě na výcvikovém táboře v Rematě.  Tímto Zitě moc děkujeme, že Jazzyho svěřila právě nám.

bottom of page