Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Chov Dante

Výsledky DM a SH testu Danteho

Asi jako každý zodpovědný majitel ne jen krycího psa se stále snažíme aby byl zdravý, šťastný, měl vše co potřebuje a samozřejmě přemýšlíme, co jako jednotlivci dokážeme ovlivnit v rámci tohoto úžasného plemene. Jelikož se Dante líbí ne jen nám, ale slaví úspěchy i na poli výstavním, má zajímavý rodokmen, ale především má pravou berňáckou povahu, kdy miluje všechno a všechny, je předpoklad, že by mohl zasáhnout do chovu jako otec nejednoho vrhu. V rámci podpory jeho zdraví je už od štěňátka na BARF-u, kterému se věnuji už 8 let a profesně dva. Domnívám se, že když se vyhnu zbytečné chemii v granulích, pes dostane přirozenou a zdravou stravu, tak můžu eliminovat hodně dnešních nemocí, i když základ je vždy v genetice.

Aktualizováno ( Pondělí, 22 Říjen 2018 10:09 ) Celý článek...
 

Hájenka a vrh O vom Pirnikhof 5 týdnů

Týden po výstavě jsme vyrazili s kluky a kamarády na prodloužený víkend do Krušných hor, kde jsme opět užívali pohodu horské chaty Hájenka, pohostinnost jejich majitelů, krásných procházek po okolí, ale i výletu na německou stranu hor. Kluci se vyřádili s Jazzyho dcerou Bonou z Kozlovského statku, která povahu svého tátu opravdu nezapře, a s bílou kráskou Kitty. Pár fotek je opět k vidění zde. Týden po tomto výletě jsem nechala kluky doma a konečně vyrazila na Moravu, na osobní kontrolu Danteho prvních dětiček v chovatelské stanici vom Pirnikhof. 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 Listopad 2017 06:01 ) Celý článek...
 

Srpen a září 2017

Za ten měsíc a půl, co jsem zanedbávala naše stránky, se u nás toho stalo tolik, že každá jedna událost by si zasloužila samostatný článek. Pro nás nejkrásnější a nejradostnější je samozřejmě událost s velkým U. Dante se stal poprvé tátou a jeho krásná nevěsta Maia přivedla 15.9. na svět ty nejkrásnější psí miminka. Máme 3 holčičky a 4 kluky a já se těším, až si udělám výlet na Moravu a uvidím je. Začátkem září a na jeho konci se Dante zůčastnil dvou výstav, kluci byli společně na výletě na Moravě, proháněli kocoury doma, mazlili se s koťátkem Miou, lítali po polích s kamarádem Clarkem.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 Listopad 2017 06:04 ) Celý článek...
 

Dante bude poprvé tátou!

Je nám velkou ctí oznámit světu, že Dantik, se svoji první krásnou nevěstou Maiou, budou v polovině září rodiči vrhu O vom Pirnikhof. Krom toho, že oba rodiče jsou krásní a zdraví a že se typově k sobě hodí, je pro mě toto spojení ztělesnění všeho, co v berňáckém světě miluji a na co s velkou láskou vzpomínám, nebo prožívám. Začátek je samozřejmě u Pirniků, kde prvním párem snů jsou Monthy a Carolinka, rodiče našeho prvního úžasňáčka Corradka. Rodokmen pokračuje dál a to Elinkou a Beďou, kteří jsou rodiči našeho milovaného Remíka a zároveň Růženky, která je maminkou naší krásné nevěsty. Ale to není samozřejmě všechno,
Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 Listopad 2017 06:03 ) Celý článek...
 

Dante bonitace - 17.6.2017

Začátkem května jsme obdrželi od klubu salašníků pozvánku na bonitaci, ani chvilku jsme neváhali a Dantíka přihlásili. Dante vyrostl v krásného, mohutného psa a i přes skutečnost, že na výstavách se Dante líbí, jsme byli zvědaví jak ho ohodnotí bonitační komise. Bonitace se konala v krásném areálu kynologické organizace v Brně, v kryté agility hale. Byli jsme zařazeni do druhé skupiny, posuzované od 11:00. Jelikož to máme kus cesty a D1 je ve stavu který nevyžaduje ani komentář, vyrazili jsme s velkou rezervou a na místo dojeli v půl desáté.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 Listopad 2017 06:04 ) Celý článek...
 
Navigace: Úvod Chov Dante