Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Chov Corrado

"Kontrola" vrhu From Kristen

kontrola-vrhu-from-kirstenDneska jsme přijali pozvání z chovatelské stanice From Kristen a vybrali jsme se "zkontrolovat" dětičky Bessy a Corradka. Štěňátka mají 4 a půl týdne, váží kolem 5-ti kil a jsou kouzelné. Kluk Jeremi a holčička Jennifer čekají na své páníky, Jeffrey už svou milující rodinu našel. Jeremi je odvážný pejsek, živě se zajímající o dění kolem sebe, rád toto dění i náležitě okomentuje. V náručí se mu až tak nelíbí, raději běhá za mámou, tetami a sourozenci a s radostí a veselým vrtěním ocásku vítá každého návštěvníka. Je krásně zbarvený, má silnou kostru a veselou povahu. Kdo hledá pejska pro výstavy, chov nebo "jenom" společníka, Jeremi bude ta pravá volba.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:21 ) Celý článek...
 

Volná štěňátka

JEREMI_NOVINKAV chovatelské stanici From Kristen jsou volná štěňátka po našem Corradkovi, jeden krásný kluk Jeremi a neméně úžasná holčička Jenifer. Jsou jim 4 týdny a mají se čile k světu. Kdo by měl zájem o tyto miminka, kontaktuje Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . A aby to šlehačkám nebylo líto, tak jsou na opačném konci republiky v chovatelské stanici Vom Pirnikhof k mání ještě 2 kluci - Issac a Ignatz.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:22 )
 

Corrado tátou

corradove-3-narozeninyS radostí oznamujeme, že dne 14.4.2010 se Bessy from Kristen a Corradovi vom Pirnikhof narodili 3 mrňata. 2 pejsci a jedna fenečka. Porodní váhy byli u kluků 560 a 610g a 480g u holčičky. Maminka i miminka jsou v pořádku a mají se čile k světu. Na první fotky se můžete kouknout v naší fotogalerii. Máme obrovskou radost a věříme že miminka se dostanou k super páníkům a my je neztratíme z dohledu.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:22 )
 

Štěňátka na cestě

Bessy_from_KirstenMáme radostnou novinu. Corrado se stane poprvé otcem. Šťastnou maminkou bude krásná Bessy from Kristen. Po ukázkovém krytí 9.2. a překrytí 11.2.2010 dnes sono potvrdilo, že Bessynka bude matkou. Štěňátka by se měli narodit kolem 12.4.2010. Máme obrovskou radost.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:23 )
 

Corradův test plodnosti

corraduv-test-plodnostiV současné době se hodně pohybujeme mezi majiteli chovných fen (různých plemen) a slýcháváme všechny možné slasti i strasti kolem hárání, výběru krycího psa, březosti, měření progesteronu, počítání dní … Přemýšleli jsme, jak bychom mohli, my jako majitelé krycího psa, pomoct. Po mnoha vyslechnutých debatách, pročtení stránek i literatury, jsme se rozhodli nechat vyšetřit  Corrada u renomovaného veterináře na reprodukci malých zvířat MVDr. Lázničky (veterinární klinika Pangasius) a nechali jsme udělat tzv. test plodnosti.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:18 ) Celý článek...
 

Krytí

kryti-almaDnes měl Corrado velký den, navštívila nás nevěsta - Alma z Kolovratských zahrad. Je to krásná a milá fenečka a s Corradkem si hned padli do oka. Včera se seznámili, ale Alma ještě nebyla úplně připravena na ženicha, ale dnes to bylo natotata. Krytí proběhlo rychle, bez problémů, přímo ukázkově.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:25 ) Celý článek...
 

... štěňátka v únoru nebudou

Dnes jsme se dozvěděli od majitelů Artemis, že ultrazvuk neprokázal těhotenství, takže štěňátka nebudou :o(. Je nám to líto.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:27 )
 

První krytí

prvni-krytiTento den Corrádo poprvé nakryl fenu. Bylo to zábavné, protože napoprvé ani pořádně nevěděl, co má dělat a navíc byl překvapen, že ho neokřikujeme a může si dělat co chce a jak dlouho chce. Musím říct, že fenečka byla úchvatná - krásná a trpělivá - žádná žačátečnice. Nakonec se všechno ke všeobecné radosti podařilo.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:25 ) Celý článek...
 

Určení individuálního profilu DNA

dnaDnes jsme poštou obdrželi výsledek určení individuálního profilu DNA našeho Corráda. Tento profil by měl pomoci majitelům chovných fen při výběru Corráda jako geneticky nejvhodnějšího partnera. Protokol naleznete zde.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:18 )
 

Náš Corrado - krycí pes

corrado-kryci-pesPo absolvovaní nezbytné administrativy byla Corradovi založena karta v katalogu krycích psů. Tato karta je uveřejněna na stránkách klubu a můžete se na ni podívat i kliknutím na tento odkaz.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:18 )
 
Strana 1 z 2
Navigace: Úvod Chov Corrado - in memoriam