Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Novinky

Červen a červenec 2017

Léto u nás utíká vždy tak nějak rychleji a tak toho máme za sebou zase hodně. Po úspěšné Danteho bonitaci a víc jak třítýdenním čekání na přeregistraci, můžu napsat, že máme doma zase chovného psa, nevěsty těšte se :-D Kluci spolu řádí na procházkách i zahradě úplně stejně jak před touto velkou událostí a je jim to zjevně jedno, Dante poctivě trénuje tahání vozíku, páč zahrada je velká a trávu z ní někdo odvážet musí a navíc se čím dál tím víc snaží dostat nenápadně na gauč a do náruče paničky a tváří se, že je vlastně čivava a Remík to s klidem sleduje a je rád, že se necpe na něho, ale na paničku. Největší zážitek jsme měla ale díky kamarádce Terezce, 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 Listopad 2017 06:05 ) Celý článek...
 

Velikonoce 2017

Svátky si každý spojuje s něčím jiným, pro nás je svátkem to, když se potkáme se super lidmi se stejným "postižením" - láskou k psům, přírodě a dobrému jídlu. A přesně takové Velikonoce jsme si letos užili. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili tradičně za kamarády na Slovensko, do horského hotelu Magura, uprostřed nádherné přírody. Sešlo se tam 21 krásných chlupáčů a s nimi samozřejmě úžasní majitelé. Oba naši kluci si psí spolčnosti užívali a my s nimi. A jelikož ty Velikonoce je potřeba si opravdu užít, naplánovala jsem nám ještě jednu akci - mezinárodní výstavu psů v Praze.

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:35 ) Celý článek...
 

Únor a březen 2017

V únoru a březnu se u nás toho událo hodně, krom klasického blbnutí kluků na zahradě i venku, procházkek s kamarádem Clarkem, výletem do Českého Švýcarska se salašími holkami, nás potěšila jedna úžasná věc. Dante koncem února absolvoval povinné RTG, a tak jako jeho sestřičky den před ním, tak má i Dante všechny klouby ukázkové a proto jsou výsledky nejlepší jaké můžou být : HD A/A, ED 0/0, OCD negativní, LTV typ 0.

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:36 ) Celý článek...
 

DUO CACIB Brno 5.2.2017

Začátkem ledna jsem si udělala výlet s kamarády do Brna, na Hanáckou výstavu, a nostalgie, trošku ukecávání a nějaká momentální euforie, způsobila, že po příjezdu domů jsem přihlásila Danteho na "únorové Brno". Sice je to dvoudenní výstava, ale my si vybrali pouze neděli, je potřeba o vikendu i odpočívat, že? Na přípravu Danteho jsem měla měsíc, naivně jsem si myslela, že to krásně zvládneme a z Danťocha bude super výstavní kus. Ó jak jsem se mýlila.

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:36 ) Celý článek...
 

Konečně pořádná zima

Konečně jsme se všichni dočkali pořádné zimy, kterou si užívají ne jen naši kluci, ale všichni milovníci sněhu a hlavně mrazu. A já, protože doufám, že po několikaletých teplých zimách, kdy nevymrzla klíšťata a podobná havěť, se tak letos stane a nás ty potvory a nemoci s nimi spojené trápit nebudou. Bohužel Remíka na skolnku roku opět potrápila dva roky stará diagnóza - anaplazmóza, získaná právě "díky" klíšťatům. Museli jsme opět nasadit silná antibiotika a s tím se dostavila nechuť k jídlu, která přešla v absolutní odmítání všeho a po 10 dnech jsme léky museli vysadit. Sice kulhání ustalo, srst se začala zlepšovat, Remík je veselý a opět žravý, ale ta potvora v těle zůstává a my musíme být ve střehu, kdy se opět přihlásí. 

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:36 ) Celý článek...
 

Léto a podzim 2016

Dlouho jsem zanedbávala informační povinnosti a tak to, kajíc se teď, jdu napravit. Je toho spoustu co se za čtyři měsíce u nás událo a tak to vezmu spíš heslovitě. Dante si vyzkoušel, jaké je to být pár dnů bez páníků, kteří jeli smočit své těžce zkoušené nervy k moři. Po návratu jsme si dokonce chvíli mysleli, že to Dantíka tak vyděsilo, že si řekl, že už nikdy nic nevyvede…. Dlouho mu to bohužel nevydrželo :-D Ve svém ničitelském počínání si vede velice zdatně a svojí kreativitou nás neustále překvapuje. Krom jiného roste a roste a roste, až začínám mít strach, že bude větší než byl náš první maxipes Corradko. Na jedenáct měsíců měl 53 kg a odhadem 70 cm v kohoutku…. Ale to už předbíhám. 

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:38 ) Celý článek...
 

Blondzilla útočí, aneb další dva měsíce jsou za námi

5 6 2016Ano, pozorní čtenář přiřadil tohle jméno našemu novému přírůstku, blonďáku – ničiteli Dantemu. Vysloužil si ho nekonečnou řadou záslužných činů, od týrání Remíka, přes neskutečnou nenažranost, až po likvidaci všeho co jsme nedopatřením, nebo schválně nechali venku. I když, mezi námi, si neumím představit uklidit někam 3 kubíky dřeva, fasádu baráku, vchodové dveře, schody, plot a maliny za ním a x dalších nepodstatných věcí. Ale abych toho našeho chudáčka jen nepomlouvala, tak musím říct, že je to úžasňáček, se kterým se opravdu nenudíme, ani my, ani Remíček.

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:38 ) Celý článek...
 

Duben aneb my se nudit nebudeme

Remy5letDuben u nás bývá klasicky nabitý, slaví se kočkopsí narozeniny, začíná být hezky a dá se být venku stále déle. Ale abych to vzala tak nějak chronologicky. Koncem března jsem se s Dantíkem vybrala socializovat a to na bonitaci Klubu švýcarských salašnických psů do Mladé Boleslavi. Dantík se choval skoro vzorně, potkali jsme tam spoustu kamarádů, chovatele a mně udělal obrovskou radost krásný Jazzyho syn - Alex z Kozlovského statku, který tento den prošel bonitací. Alex svého tátu nezapře, má jeho úžasnou povahu a milující oddaný pohled na svého majitele. Ondro, děkuji za vše, jste perfektní dvojka.

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:40 ) Celý článek...
 

A zima skončila

brezen 2016No nebo spíš ani nebyla, až na pár dní. Dantík je u nás už skoro měsíc a půl a za tu dobu si toho, spolu s Remíčkem, užil u nás hodně. Samá návštěva, muchlování, dovádění s Remíkem i dalšími psími kamarády. Pravidelným návštěvníkem je samozřejmě pubertální pošuk Clark s paničkou, kterého milují už oba naši kluci. Byli se na nás kouknout Danteho polobráška Baronek a garde mu dělaly Jazzyho dcery Jackie a Lucky Liv, navštívila nás krásná slečna Angee, měli jsme muchlovací návštěvu z chovatelské stanice Onyx Márk, návštěvy kamarádů i rodiny a to vše jsme samozřejmě prokládali procházkami v okolí a řáděním s Remíkem.

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:41 ) Celý článek...
 

Rozloučení s Jazzym

JJ2016Ani po dvou týdnech nějak nedokážu formulovat slova a oznámit světu, že Jazzy, úžasňák s milujícím srdcem, svůj předem prohraný boj opravdu prohrál. Držel se neuvěřitelně, žádný z veterinářů nechápal, že je pořád tady, s námi a stále v kondici. 511 dní od potvrzení diagnózy nevyléčitelného osteosarkomu přišel čas udělat definitivní rozhodnutí a nechat Jazzyho důstojně odejít. I přes jeho neuvěřitelnou vůli žít, stále veselou a hravou náladu, milující pohled a oddanost, byl už postup nemoci vidět.

Aktualizováno ( Neděle, 29 Říjen 2017 15:45 ) Celý článek...
 
Strana 1 z 16
Navigace: Úvod Úvod Novinky