Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

prosinec 2014 205

Podzim a zima 2014

Dlouho jsem zanedbávala informační povinnost zde na stránkách a tak si napravím reputaci alespoň teď, na Nový rok :-) V první řadě bych chtěla popřát všem známým i neznámým, kamarádům, přátelům ale i rodině jen to nej, hlavně zdraví a štěstí, o zbytek se každý postará sám. My loni štěstí neměli, proto oba kluci prodělali infekce způsobené klíšťaty - anaplazmozu a boreliozu a díky absenci štěstí nastala absence zdraví, bohužel u Jazzyho stále bojujeme s důsledky obou těchto infekcí.

Celý článek...
 
zari2014 205

Srpen a září u nás

Díky nemoci kluků asi ani není moc co psát. Kluci museli dodržovat léčebný režim a tak všechny aktivity, i ty psí, probíhali bez nich. Teda až na jednu jedinou - svatbu našich kamarádů, majitelů Jazzyho  dcery Cheron z Labského zátiší. Pár fotek, za které mladomanželům děkuji, najdete zde a my samozřejmě přejeme na společnou cestu životem jen to nej. Zrušili jsme každoroční výcvikový tábor na Slovensku, já se sice účastnila psí dovolené a užívala si alespoň chlupáčů kamarádů, ale myslí jsem byla doma u kluků.

Celý článek...
   
kveten 205 2014

Radosti a strasti letošního července

Červenec byl pro nás hodně hektický a náročný. Krom klasických procházek a užívání si chvil se „salaší rodinou“, koupání se ve vedrech,  řádění doma a návštěv Jazzyho dětiček, jsme prožívali i chvíle nejistoty a pochybností. Každý majitel psa zaručeně pozná, že pes není „ve své kůži“ a my to poznali taky. Jazzy koncem června vylínal brutálním způsobem, dělaly se mu hot spoty, na které on nikdy netrpí a netrpěl a navíc občas, když déle ležel, zakulhal na pravou přední nohu. To vše mě donutilo navštívit veterinu, kterou jsme dosud navštěvovali pouze za účelem povinných očkování.

Celý článek...
   
B kozlov 6t 205 2

Vrh B z Kozlovského statku - 6,5 týdne

Když má Jazzy někde dětičky, tak majitelé chovatelských stanic vědí, že mě budou mít na krku často a to platí i u chovatelské stanice z Kozlovského statku. V den mé zatím poslední návštěvy bylo štěňátkům 6,5 týdne a krom mé návštěvy měli v ten den ještě jednu - nové majitele, teď už je jasné koho, Betynky. S výběrem to lehké neměli, mimina řádila tak jak se sluší a patří na šestitýdenní prcky a předháněla se v tom koho si tato nová úžasná rodinka vybere. Po hodině váhání, mazlení a samozřejmě plodné diskuze, to vyhrála Betynka.

Celý článek...
   
L Baronnella 205 prejimka

Přejímka vrhu L Baronnella

Mám obrovskou radost! Dnes proběhla v Zárybech přejímka vrhu L Baronnella, kterého hrdým otcem je náš Jazzy a dopadla nejlépe jak jen mohla. Všechny tři štěňátka jsou standardní a to znamená, že v pořadí devátý vrh za sebou máme všechny štěňátka STANDARD. Přeji i těmto krásným štěňátkům jen to nejlepší do života, hodně lásky, krásný a hlavně zdravý život v těch nejlepších rodinách. Jedna slečna ho bude mít určitě, zůstává totiž u chovatelek.

Celý článek...
   

Strana 8 z 44

Navigace: Úvod