Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

brezen 2016

A zima skončila

No nebo spíš ani nebyla, až na pár dní. Dantík je u nás už skoro měsíc a půl a za tu dobu si toho, spolu s Remíčkem, užil u nás hodně. Samá návštěva, muchlování, dovádění s Remíkem i dalšími psími kamarády. Pravidelným návštěvníkem je samozřejmě pubertální pošuk Clark s paničkou, kterého milují už oba naši kluci. Byli se na nás kouknout Danteho polobráška Baronek a garde mu dělaly Jazzyho dcery Jackie a Lucky Liv, navštívila nás krásná slečna Angee, měli jsme muchlovací návštěvu z chovatelské stanice Onyx Márk, návštěvy kamarádů i rodiny a to vše jsme samozřejmě prokládali procházkami v okolí a řáděním s Remíkem.

Celý článek...
 
JJ2016

Rozloučení s Jazzym

Ani po dvou týdnech nějak nedokážu formulovat slova a oznámit světu, že Jazzy, úžasňák s milujícím srdcem, svůj předem prohraný boj opravdu prohrál. Držel se neuvěřitelně, žádný z veterinářů nechápal, že je pořád tady, s námi a stále v kondici. 511 dní od potvrzení diagnózy nevyléčitelného osteosarkomu přišel čas udělat definitivní rozhodnutí a nechat Jazzyho důstojně odejít. I přes jeho neuvěřitelnou vůli žít, stále veselou a hravou náladu, milující pohled a oddanost, byl už postup nemoci vidět.

Celý článek...
   
Prosinec2015 205

Podzim a zima 2015

Dlouho se mi nestalo, že bych nic nenapsala několik měsíců, ale v zásadě moc není co. Kluci, díky bohu, řádí spolu na zahradě, spolu, s kocoury, s námi, Remík si užívá procházek s parťákem Clarkem, my vyrazíme občas někam na návštěvu a někdo občas zavítá k nám... Takové skoro normální žití. Ano, skoro normální. Já jsem neskonale vděčná za každý nový den, před rokem jsem myslela, že Jazzy oslavil poslední Vánoce, a letos už zvládnul další, v plné kondici a síle, šťastný a veselý. A já s ním.

Celý článek...
   
leto2015

Konec léta 2015

V srpnu a září se toho událo tolik, že to raději rychle shrnu do jednoho příspěvku. Asi nejkrásnější zprávou nás hned na začátku srpna potěšily chovatelky Jazzyho dcery Cherry z Labského zátiší a to, že Jazzy se stal poprvé dědečkem. Krásné Cherry se narodilo 7 štěňátek, bohužel o dvě chovatelky přišly, ale na světě jsou dvě krásné holky a tři kluci. Já se sice vydala hned na návštěvu, ale bez foťáku a tak první fotky této drobotiny mám až ve věku jejich 5 týdnů. A jako správná "babička" jsem na miminka opravdu hrdá protože jsou opravdu krásná a, jak jinak v této chovatelské stanici, vymazlená a povahově úžasná.

Celý článek...
   
rok pote 205

Rok poté

Uznávám, je to název jako z amerického katastrofického filmu, ale ono se to moc od reality asi lišit nebude. Před rokem, kdy byly u obou kluků diagnostikovány nemoci způsobené klíšťaty - anaplazmóza a borelióza, jsem si myslela, že nás už nic horšího potkat nemůže. Bojovali jsme statečně, léčili se a Remík díky počátečnému stadiu toto svinstvo zvládl za necelé dva měsíce pouze s antibiotiky, klidovým režimem a bez následků. Těšili jsme se a stále věřili, že to takto dopadne i u Jazzyho, jinou možnost jsme prostě nepřipouštěli.

Celý článek...
   

Strana 6 z 44

Navigace: Úvod