Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

DUO CACIB Brno 5.2.2017

Začátkem ledna jsem si udělala výlet s kamarády do Brna, na Hanáckou výstavu, a nostalgie, trošku ukecávání a nějaká momentální euforie, způsobila, že po příjezdu domů jsem přihlásila Danteho na "únorové Brno". Sice je to dvoudenní výstava, ale my si vybrali pouze neděli, je potřeba o vikendu i odpočívat, že? Na přípravu Danteho jsem měla měsíc, naivně jsem si myslela, že to krásně zvládneme a z Danťocha bude super výstavní kus. Ó jak jsem se mýlila.

Celý článek...
 

Konečně pořádná zima

Konečně jsme se všichni dočkali pořádné zimy, kterou si užívají ne jen naši kluci, ale všichni milovníci sněhu a hlavně mrazu. A já, protože doufám, že po několikaletých teplých zimách, kdy nevymrzla klíšťata a podobná havěť, se tak letos stane a nás ty potvory a nemoci s nimi spojené trápit nebudou. Bohužel Remíka na skolnku roku opět potrápila dva roky stará diagnóza - anaplazmóza, získaná právě "díky" klíšťatům. Museli jsme opět nasadit silná antibiotika a s tím se dostavila nechuť k jídlu, která přešla v absolutní odmítání všeho a po 10 dnech jsme léky museli vysadit. Sice kulhání ustalo, srst se začala zlepšovat, Remík je veselý a opět žravý, ale ta potvora v těle zůstává a my musíme být ve střehu, kdy se opět přihlásí. 

Celý článek...
   

Léto a podzim 2016

Dlouho jsem zanedbávala informační povinnosti a tak to, kajíc se teď, jdu napravit. Je toho spoustu co se za čtyři měsíce u nás událo a tak to vezmu spíš heslovitě. Dante si vyzkoušel, jaké je to být pár dnů bez páníků, kteří jeli smočit své těžce zkoušené nervy k moři. Po návratu jsme si dokonce chvíli mysleli, že to Dantíka tak vyděsilo, že si řekl, že už nikdy nic nevyvede…. Dlouho mu to bohužel nevydrželo :-D Ve svém ničitelském počínání si vede velice zdatně a svojí kreativitou nás neustále překvapuje. Krom jiného roste a roste a roste, až začínám mít strach, že bude větší než byl náš první maxipes Corradko. Na jedenáct měsíců měl 53 kg a odhadem 70 cm v kohoutku…. Ale to už předbíhám. 

Celý článek...
   
5 6 2016

Blondzilla útočí, aneb další dva měsíce jsou za námi

Ano, pozorní čtenář přiřadil tohle jméno našemu novému přírůstku, blonďáku – ničiteli Dantemu. Vysloužil si ho nekonečnou řadou záslužných činů, od týrání Remíka, přes neskutečnou nenažranost, až po likvidaci všeho co jsme nedopatřením, nebo schválně nechali venku. I když, mezi námi, si neumím představit uklidit někam 3 kubíky dřeva, fasádu baráku, vchodové dveře, schody, plot a maliny za ním a x dalších nepodstatných věcí. Ale abych toho našeho chudáčka jen nepomlouvala, tak musím říct, že je to úžasňáček, se kterým se opravdu nenudíme, ani my, ani Remíček.

Celý článek...
   
Remy5let

Duben aneb my se nudit nebudeme

Duben u nás bývá klasicky nabitý, slaví se kočkopsí narozeniny, začíná být hezky a dá se být venku stále déle. Ale abych to vzala tak nějak chronologicky. Koncem března jsem se s Dantíkem vybrala socializovat a to na bonitaci Klubu švýcarských salašnických psů do Mladé Boleslavi. Dantík se choval skoro vzorně, potkali jsme tam spoustu kamarádů, chovatele a mně udělal obrovskou radost krásný Jazzyho syn - Alex z Kozlovského statku, který tento den prošel bonitací. Alex svého tátu nezapře, má jeho úžasnou povahu a milující oddaný pohled na svého majitele. Ondro, děkuji za vše, jste perfektní dvojka.

Celý článek...
   

Strana 5 z 44

Navigace: Úvod