Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Dante bonitace - 17.6.2017

Začátkem května jsme obdrželi od klubu salašníků pozvánku na bonitaci, ani chvilku jsme neváhali a Dantíka přihlásili. Dante vyrostl v krásného, mohutného psa a i přes skutečnost, že na výstavách se Dante líbí, jsme byli zvědaví jak ho ohodnotí bonitační komise. Bonitace se konala v krásném areálu kynologické organizace v Brně, v kryté agility hale. Byli jsme zařazeni do druhé skupiny, posuzované od 11:00. Jelikož to máme kus cesty a D1 je ve stavu který nevyžaduje ani komentář, vyrazili jsme s velkou rezervou a na místo dojeli v půl desáté.

Celý článek...
 

Květnové výstavy

Netradičně se u nás v květnu nedělo nic, krom výstav. Ale ne úplně dobrovolně. Z dubnové halové výstyvy si Dante dovezl i psincový kašel(infekční laryngotracheitida), který samozřejmě přenesl i na Remíka. A tak jsme skoro dva týdny léčili jitrocelovým sirupem, medem a C vitamínem. Naštěstí to oba kluci zvládli a nebylo potřeba nasazení antibiotik. Další dva týdny ještě dodržovali klidový režim a tak jsme museli zrušit všechny plánované květnové akce s kamarády. První akce-neakce byla až mezinárodní výstava v Litoměřicích.

Celý článek...
   

Jak Remy narozeniny slavil a Dante k titulu přišel

Rok se s rokem sešel a Remy 24.4. oslavil své šesté narozeniny. Dospěl do krásného elegána, umazleného miláčka a úžasného parťáka, ne jen pro nás, ale i pro Danteho. Tak jako narozeniny každého našeho miláčka, jsme i ty Remyho oslavili psím dortem a mejdanem s dárečky. Remíčku náš milovanej, přejeme Ti jen to nej, ale hlavne zdravíčko a dlouhé roky s námi. A teď tu o tom titulu :-D

Celý článek...
   

Velikonoce 2017

Svátky si každý spojuje s něčím jiným, pro nás je svátkem to, když se potkáme se super lidmi se stejným "postižením" - láskou k psům, přírodě a dobrému jídlu. A přesně takové Velikonoce jsme si letos užili. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili tradičně za kamarády na Slovensko, do horského hotelu Magura, uprostřed nádherné přírody. Sešlo se tam 21 krásných chlupáčů a s nimi samozřejmě úžasní majitelé. Oba naši kluci si psí spolčnosti užívali a my s nimi. A jelikož ty Velikonoce je potřeba si opravdu užít, naplánovala jsem nám ještě jednu akci - mezinárodní výstavu psů v Praze.

Celý článek...
   

Únor a březen 2017

V únoru a březnu se u nás toho událo hodně, krom klasického blbnutí kluků na zahradě i venku, procházkek s kamarádem Clarkem, výletem do Českého Švýcarska se salašími holkami, nás potěšila jedna úžasná věc. Dante koncem února absolvoval povinné RTG, a tak jako jeho sestřičky den před ním, tak má i Dante všechny klouby ukázkové a proto jsou výsledky nejlepší jaké můžou být : HD A/A, ED 0/0, OCD negativní, LTV typ 0.

Celý článek...
   

Strana 4 z 44

Navigace: Úvod