Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

MVP České Budějovice 8.10.2017

V neděli 8.10. jsme vyrazili s Dantem na další mezinárodní výstavu, tentokrát do Českých Budějovic. Dante pojal výstavu opět jako děsnou srandu, před samotným vystavováním se patřičně vyválel před kruhem, cpal se pod ruce každému kolemjdoucímu, páč je to doma samozřejmě zanedbávaný a nepohlazený pes a "netradičně" ho ale nejvíc zajímali fenečky... Danteho předvedení si vzala opět na svá bedra majitelka jeho tatínka, Jarka, a zvládli to opět výtečně. Dante získal v mezitřídě ocenění V1 a titul CAC. Za krásný posudek děkujeme paní rozhodčí Ovesné : "Téměř 2 letý pes, správného rámce, kompaktní, kostra silná a osvalená, typická samčí hlava, nůžkový zkus, tmavé oko, velmi dobrá spodní linie a rozdělení barev, hezká pigmentace." 

Celý článek...
 

Srpen a září 2017

Za ten měsíc a půl, co jsem zanedbávala naše stránky, se u nás toho stalo tolik, že každá jedna událost by si zasloužila samostatný článek. Pro nás nejkrásnější a nejradostnější je samozřejmě událost s velkým U. Dante se stal poprvé tátou a jeho krásná nevěsta Maia přivedla 15.9. na svět ty nejkrásnější psí miminka. Máme 3 holčičky a 4 kluky a já se těším, až si udělám výlet na Moravu a uvidím je. Začátkem září a na jeho konci se Dante zůčastnil dvou výstav, kluci byli společně na výletě na Moravě, proháněli kocoury doma, mazlili se s koťátkem Miou, lítali po polích s kamarádem Clarkem.

Celý článek...
   

Dante bude poprvé tátou!

Je nám velkou ctí oznámit světu, že Dantik, se svoji první krásnou nevěstou Maiou, budou v polovině září rodiči vrhu O vom Pirnikhof. Krom toho, že oba rodiče jsou krásní a zdraví a že se typově k sobě hodí, je pro mě toto spojení ztělesnění všeho, co v berňáckém světě miluji a na co s velkou láskou vzpomínám, nebo prožívám. Začátek je samozřejmě u Pirniků, kde prvním párem snů jsou Monthy a Carolinka, rodiče našeho prvního úžasňáčka Corradka. Rodokmen pokračuje dál a to Elinkou a Beďou, kteří jsou rodiči našeho milovaného Remíka a zároveň Růženky, která je maminkou naší krásné nevěsty. Ale to není samozřejmě všechno,
   

MVP - Interdog Bohemia CACIB 2017

Po červencové výstavě v Mladé Boleslavi jsem se, unesená atmosférou, nechala ukecat a poslední den k přihlášení na mezinárodku jsem Danteho na tuto výstavu přihlásila. Jedinou věc, kterou jsem si jaksi neuvědomila, byla nepodstatná věc jakou je termín uprostred horkého léta a línání v plném proudu. Když jsem večer před výstavou do Danteho hrábla, chvilku jsem zvažovala, že se na to vykašlu, ale mělo být ideálních 20°C a navíc, pokud línal Dante, tak zbytek berňácké obce na tom bude lautr stejně. 

Celý článek...
   

Červen a červenec 2017

Léto u nás utíká vždy tak nějak rychleji a tak toho máme za sebou zase hodně. Po úspěšné Danteho bonitaci a víc jak třítýdenním čekání na přeregistraci, můžu napsat, že máme doma zase chovného psa, nevěsty těšte se :-D Kluci spolu řádí na procházkách i zahradě úplně stejně jak před touto velkou událostí a je jim to zjevně jedno, Dante poctivě trénuje tahání vozíku, páč zahrada je velká a trávu z ní někdo odvážet musí a navíc se čím dál tím víc snaží dostat nenápadně na gauč a do náruče paničky a tváří se, že je vlastně čivava a Remík to s klidem sleduje a je rád, že se necpe na něho, ale na paničku. Největší zážitek jsme měla ale díky kamarádce Terezce, 

Celý článek...
   

Strana 3 z 44

Navigace: Úvod